وبلاگicon
وبلاگکد ماوس
✺مـنـتـظـران ظــهــور یــــــار✺ ::
✺مـنـتـظـران ظــهــور یــــــار✺
مسابقه وبلاگ نویسی مهد قرآن شهرستان اسکو - مهدویت و جنگ نرم
نوشته شده در تاریخ پنج شنبه نهم شهریور 1391 توسط میلاد طالبی کردلر | یک نظر

سردار نقدي در مراسم آغاز دوره آموزش فضاي مجازي بسيج:

فضاي مجازي يك ميدان جنگ واقعي است
رئيس سازمان بسيج مستضعفين فضاي مجازي را صحنه واقعي يك ميدان جنگ دانست و گفت: اين روزها بايد بيشتر از هر زمان ديگري در اين فضا هوشيار بود و ابتكار عمل را داشت.
تاريخ : 1391/06/07

به گزارش خبرنگار پايگاه اينترنتي بسيج، سرتيپ بسيجي محمد رضا نقدي رييس سازمان بسيج مستضعفين در مراسم آغاز دوره آموزش تكميلي فضاي مجازي كه از امروز در دانشگاه علوم حديث آغاز شده است، گفت: اين روزها اقتضاي زمان و مكان براي جنگ با دشمنان اسلام تغيير كرده و فضاي مجازي در حقيقت صحنه يك جنگ و رويارويي واقعي است.

رئيس سازمان بسيج مستضعفين در ادامه با بيان اين مطلب كه در اين فضا طرفين به دنبال تاثير گذاري در افكار، اعتقادات و باورهاي يگديگر هستند، خاطرنشان كرد: براي اين كار از ابزاري به نام رسانه استفاده مي شود و با توسل به رسانه ها به ويژه در فضاي مجازي طرفين به دنبال تاثيرگذاري در باورهاي يكديگر هستند.

وي افزود: در اين شرايط علاوه بر ابزار كارآمد رسانه، محيط هاي دانشگاهي و محيط هايي كه جوانان در آن حضور دارند هم در بحث تاثيرگذاري نقش دارند، اما رسانه هاي فضاي مجازي از اهميت و تاثيرگذاري بيشتري برخوردار هستند و در اين شرايط در فضاي رسانه اي همواره دست برتر با جوانان رسانه اي كشور است، چراكه پيام رسانه هاي ما بر مبناي فطرت انساني است.

سردار نقدي تصريح كرد: با وجود اينكه دنياي استكبار 30 هزار شبكه ماهواره اي و اينترنتي در دست دارد باز هم در مقابل قرارگاه سايبري بسيج و رسانه هاي وابسته حرفي براي گفتن ندارند و دست بالاتر همواره با رسانه هاي ما است و آنها بازنده هستند. در اين شرايط اگر فضايي ايجاد شود كه رسانه ها و سيستم هاي اطلاعاتي بتوانند افكار را تحت مديريت و تحت تاثير خود داشته باشند، بدون شك قدرت مطلق از آن ماست.

رئيس سازمان بسيج مستضعفين در ادامه با اشاره به اين مطلب كه جنگ پيش رو جنگ افكار و اعتقادات است، اظهار داشت: بايد در اين شرايط ارزيابي دقيقي از شرايط و مشخصات كاربران فضاي مجازي صورت گيرد و اطلاعات تمامي كاربران، دبيران و سردبيران بايد به روز و آنلاين باشد.

سردار نقدي افزود: در اين شرايط براي بازدهي بهتر و تاثيرگذاري بيشتر در فضاي مجازي بايد نقاط قوت و ضعف را شناسايي كرد و اين موضوع يكي از مهمترين اصول براي فعاليت در فضاي مجازي است.

به گفته وي، در حال حاضر يكي از نقاط قوت ما در فضاي مجازي اين است كه بسيجي هستيم و بايد از اين فرصت و ابتكار عمل هاي خود بيشترين استفاده را داشته باشيم.

ايشان در ادامه با اشاره به 3 ويژگي مهم فعاليت در فضاي مجازي خاطرنشان كرد: اولين ويژگي استفاده از شبكه گسترده همكاران در اين فضا است كه بايد به بهترين شكل ممكن مورد استفاده قرار گيرد.

رئيس سازمان بسيج مستضعفين با بيان اينكه خلاقيت، ابتكار و نوآوري وي‍ژگي دوم فضاي مجازي است، افزود: احساس مخاطب به بي طرفي رسانه در امر اطلاع رساني سومين و مهترين وي‍ژگي رسانه هاي فضاي مجازي است كه بايد تمام فعالان فضاي مجازي به اين موارد توجه داشته باشند.
طبقه بندی: ،
مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
.:
By Ashoora.ir & Blog Skin :.